Blog

Můj život v APEX solutions

Dodnes mám v živé paměti konec června 2017. Přišel jsem, vyfasoval tužku a papír, zúčastnil se webcallu představení APEXu klientovi, dostal jsem na stůl 2 knihy, přístup do workspace a větu: „hraj si, tohle je tvůj cíl.“

Více

APEXWORLD 2019 – Rotterdam (NL), den druhý

Stejně jako v loňském roce jsem měl i letos tu příležitost se zúčastnit APEX konference APEXWORLD v Holandském Rotterdamu. Dvoudenní, tématy nabušená, konference se konala již tradičně na konci března na lodi SS Rotterdam a tento ročník byl však trochu specifičtější – krom přednášejících stálic a věhlasných jmen v APEXovém světě, šlo také hlavně o oslavy 10. výročí konání konference APEXWORLD.

Více

APEXWORLD 2019 – Rotterdam (NL), den první

Stejně jako v loňském roce jsem měl i letos tu příležitost se zúčastnit APEX konference APEXWORLD v Holandském Rotterdamu. Dvoudenní, tématy nabušená, konference se konala již tradičně na konci března na lodi SS Rotterdam a tento ročník byl však trochu specifičtější – krom přednášejících stálic a věhlasných jmen v APEXovém světě, šlo také hlavně o oslavy 10. výročí konání konference APEXWORLD.

Více

Srovnání krabicových aplikací vs. software na zakázku

Zdá se, že dilema je rozhodnuté. Hotová (tzv. „krabicová“) aplikace je přeci řádově levnější, tak proč investovat do software na zakázku? Opravdu je o tolik cenově výhodnější? Srovnejte si všechny výhody a nevýhody krabicové aplikace a software na zakázku.

Více

Přehled APEX projektů v ČR a SR uvedených na APEX day 2016

APEX projekty v AEGON SVK

Na letošním APEX Day jsme mohli vidět zajímave CASE Studies o APEXových projektech. Zde je přehled APEXových projektů spomenutých v prezentacích.

Více

Souhrn z konference APEX World 2016 v Rotterdamu

Nová verze APEXu pod označením 5.1 je ve stádiu vývoje. Na konferenci APEX World jsme měli možnost vidět ukázky z toho, co se uz podařilo do APEXu implementovat. Přinášíme Vám přehled nejzajímavějších funkcí.

Více

Malé ohliadnutie za APEX day 1.0

Przemyslaw Staniszewski o enterprise nástrojoch v APEXe
Pri hľadaní vhodných speakrov na konferenciu sme sa snažili vytvoriť mix ľudí, ktorí majú rôzne skúsenosti s APEXom – od vývojarov APEXu priamo z Oracle, cez produktových managerov, zahraničných konzultantov ale aj spriaznených duší, s ktorými sa pri práci s APEXom stretávam skoro denne.

Více

Co je to APEX?

Důležitým bodem zatáčky je její vrchol, vžilo se pro něj anglické slůvko apex.

Více

Webinář – Oracle – APEX nová přidaná hodnota pro vaše podnikání

14. července 2015 od 9:00 do 10:00 hodin.
Více

APEX Seminář

V prostorách Oracle v Praze na Chodově jsme uspořádali seminář pro APEXové vývojáře zaměřený na novinky v APEXu 5.0 a APEXu v Oracle Cloudu.

Více

Tisková zpráva – APEX 5.0 přináší o 50 % rychlejší generování stránek

Oracle Application Express (APEX) je business user friendly nástroj pro rychlý vývoj webových aplikací na bázi databáze Oracle. Vývoj, konzultace a školení na platformě APEX provozuje v ČR a na Slovensku APEX Solutions, jediný proaktivní partner, který se velmi silně a cíleně věnuje právě této problematice.

Více

První APEXová snídaně

Ve spolupráci s Oracle pořádáme dopolední seminář zaměřený na technologii APEX 5.0 a přirozenou inteligenci, kterou nabízí. Zveme Vás do příjemných prostror pražského sídla Oracle (V Parku 2308/8, Praha 4), kde budete mít příležitost vidět následující přednášky:
Více

Free postgreSQL model tool

V posledních dnes sem se dostal k projektu v PostgreSQL, na kterém jsem dělal naposledy před rokem. Kolegové mezitím vytvořili nové tabulky a vazby, takže jsem chtěl vytvořit reverzním způsobem databázový model.
Více

Školení a aplikace pro tipování fotbalových MS

V tomto měsíci jsme měli možnost zorganizovat firemní školení pro skupinu zkušených PL/SQL vývojářů. Skupina obsahovala více žen než mužů, proto zadání na vypracování aplikace pro komunitní tipování výsledků fotbalových MS, po vzoru stránky wc2014challenge.com, vyznívalo v první den spíše komicky.
Více

UEFA Euro 2012

Aj v tomto roku sme sa zapojili do tipovacej súťaže k UEFA Euro 2012, ktoré pre APEXovú komunitu pravidelne prináša špičkový APEXový vývojár Dimitri Gielis na svojich stránkach dgtournament.com.

Více

APEX 4.1 volně dostupný

Koncem minulého týdne byla uvolněna nová verze APEXu 4.1 k volnému stažení z webu OTN.

Seznam změn naleznete v tiskové zprávě vydané Oraclem.

Více

Update apex.oracle.com na verzi 4.1 již v pátek

 

Update serveru apex.oracle.com na verzi 4.1. beta proběhne již v pátek. Zveřejnění finální verze 4.1 pro vývoj můžeme očekávat v nejbližší době.

Více

Logování DB operací z APEXu

V předchozím příspěvku o logování jsem se věnoval možnostem, které nabízí APEX k logování činností APEX aplikací. Dnes k tomu přidávám příspěvek, který se zaobírá logováním uživatelských operací. K napsání jsem se inspiroval v dnešním APEX quizu na www.plsqlchallenge.com, který se zaoberá jednoduchou implementací logování INSERTů do DB.

Více

První free webinář o APEXu: Seznamte se s APEXem

V úterý 15. 3. 2011 od 14:00 budeme pořádát první webinář na téma „Seznamte se s APEXem„. Webinář je uřčen všem, který se chtějí obeznámit s možnostma APEXu při vývoji aplikací.

Více

Googlem indexované stránky

Můj dnešní příspěvek je inspirován featurov, kterou jsem implementoval do stránek www.apex-solutions.cz.

Více

Vývojář webových aplikací

 

Hledáme kandidáta pro doplnění našeho teamu vývojářů webových aplikací s náplní práce:

Více

APEX Solutions

Dnes (20.12.2010), jsme spustili novou službu spojenou s APEXem. K APEX hostingu a vývoji jsme přidali také APEX školení pro tuto technologii.

Více

APEX 4.0 slovník (APEX 4.0 dictionary)

Přehled pohledů, které poskytuje APEX 4.0, zvaných také APEX dictionary naleznete v pohledu APEX_DICTIONARY. Pohled obsahuje úplný výčet pohledů a všech jejich sloupců s jejich přesným popisem. Mimo databáze se k pohledu dá dostat také v APEX builderu v sekci Utilities.

Více

Session management II.

V minulém příspěvku o session managementu v APEXu jsem psal o doplnění automatického zjišťování existující platné session při otevření aplikace.

Více

APEX 4.0.2 patch

Oracle vydal nový patchset pro APEX 4.0, označen jako 4.0.2. Ze seznamu opráv je vidět, že APEXový team v Oraclu pořádně zabral.

Více

Nabitý týden – Oracle Day a ODTUG APEX Konference

V příštím týdnu mně čekají dvě zajímavé akce.

Více

Pokrok v pátrání po Oracle Czech User Group

Jak jsem se nedávno zmínil, zahájil jsem pátrání po Oracle Czech User Group. Dnes se mi podařilo získat na FELu kontakt, který by mě měl dovést v mém pátrání dál.

Více

ISMS – Interní auditor

 

V minulém týdnu jsem v poště našel dlouho očekávanou obálku ze Slovenska. Po absolvovaní kurzu pro interní auditory, organizovaném slovenskou pobočkou belgické firmy Vincotte jsem obdržel certifikát interního auditora Systému Manažérstva Informační Bezpečnosti, známeho pod zkratkou ISMS. 
Více

Oracle SQL Developer Data Modeler uvolněn pro vývojáře jako free aplikace

Dobrá zpráva přišla tento týden z OOW v San Franciscu pro nás, vývojáře Oracle databázi. Oracle SQL Data Modeler byl uvolněn pro vývojáře jako free aplikace.

Více

Best practices při psaní APEX aplikací – struktura aplikace

Toto je druhý díl mého psaní o Best practices při psaní APEX aplikací, který navazuje na díl o debugování APEX aplikací.

Více

Oracle Czech User Group

Mnoho APEXových vývojářů prezentuje svoje zkušenosti s vývojem aplikací v APEXu na různých konferencích a setkáních v rámci některé z Oracle User Group např.

Více

Po základních skupinách v TOP 10

Po druhém kole, po kterém jsem byl na třináctém místě v tipovací soutěži k MS ve fotbale na stránkách dgtournament.com, napsané v APEXu 3.2, jsem psal, zda li bude třináctka pro mně šťastná. Zatím (a musím tři-krát poklepat na dřevo) se zdá, že šťastnou byla.

Více

Nová verze APEX 4.0 uvolněna

Včera byla uvolněna dlouho očekávaná nová verze APEX 4.0, kterou si můžete stáhnout z OTN.

Více

Bude 13 šťastnou?

Po druhém kompletně odehraném kole na MS ve fotbale jsem poskočil v tipovací soutěži na http://dgtournament.com na 13 místo. Bude pro mně šťastnou?

Více

MS ve fotbale

Již zítra bude výkop prvního zápasu na MS a tenhle svátek fotbalu nenechal chladných ani APEXové vývojáře.

Více

Přehled změn APEXu 4.0

Přední celosvětový APEX vývojář a konzultant Dimitri Gielis zveřejnil na svém blogu přehled nových prvků v APEXu 4.0.

Více

Apex vs. Symfony

V posledních dnech jsem pracoval na projektu Zoot, který se psal v prostředí PHP/MySQL s využitím MVC frameworku Symfony. Do těchto technologií jsem byl dotlačen klientem a spoludodavatelem, takže nebyla možnost využít prostředí APEXu, které by se z povahy projektu pro mě hodilo více.

Více

Přehled technologií na kterých provozujeme APEX Hosting

Dnes bych zde chtěl popsat technologie, na kterých provozujeme APEX Hosting.

Více

Přehled nabízených služeb spojených s Apex hostingem

Dnes bych vám rád alespoň heslovitě představil možnosti a služby, které jsou přímo spojené s hostingem na platformě Oracle Application Express (Apex Hosting).
Více

APEX Hosting – únorové novinky

Pro snadný přehled nabídek spojených s APEXem jsme pro vás připravili stránky, kde naleznete informace o našich hostingových balíčcích a dalších službách, které jsou přímo spojené s vývojem a provozem aplikací na platformně Oracle APEX. 

Více