APEX

Srovnání krabicových aplikací vs. software na zakázku

Zdá se, že dilema je rozhodnuté. Hotová (tzv. „krabicová“) aplikace je přeci řádově levnější, tak proč investovat do software na zakázku? Opravdu je o tolik cenově výhodnější? Srovnejte si všechny výhody a nevýhody krabicové aplikace a software na zakázku.

Více

Přehled APEX projektů v ČR a SR uvedených na APEX day 2016

APEX projekty v AEGON SVK

Na letošním APEX Day jsme mohli vidět zajímave CASE Studies o APEXových projektech. Zde je přehled APEXových projektů spomenutých v prezentacích.

Více

Co je to APEX?

Důležitým bodem zatáčky je její vrchol, vžilo se pro něj anglické slůvko apex.

Více

Tisková zpráva – APEX 5.0 přináší o 50 % rychlejší generování stránek

Oracle Application Express (APEX) je business user friendly nástroj pro rychlý vývoj webových aplikací na bázi databáze Oracle. Vývoj, konzultace a školení na platformě APEX provozuje v ČR a na Slovensku APEX Solutions, jediný proaktivní partner, který se velmi silně a cíleně věnuje právě této problematice.

Více

APEX 4.1 volně dostupný

Koncem minulého týdne byla uvolněna nová verze APEXu 4.1 k volnému stažení z webu OTN.

Seznam změn naleznete v tiskové zprávě vydané Oraclem.

Více

Update apex.oracle.com na verzi 4.1 již v pátek

 

Update serveru apex.oracle.com na verzi 4.1. beta proběhne již v pátek. Zveřejnění finální verze 4.1 pro vývoj můžeme očekávat v nejbližší době.

Více

Vývojář webových aplikací

 

Hledáme kandidáta pro doplnění našeho teamu vývojářů webových aplikací s náplní práce:

Více

APEX 4.0 slovník (APEX 4.0 dictionary)

Přehled pohledů, které poskytuje APEX 4.0, zvaných také APEX dictionary naleznete v pohledu APEX_DICTIONARY. Pohled obsahuje úplný výčet pohledů a všech jejich sloupců s jejich přesným popisem. Mimo databáze se k pohledu dá dostat také v APEX builderu v sekci Utilities.

Více

APEX 4.0.2 patch

Oracle vydal nový patchset pro APEX 4.0, označen jako 4.0.2. Ze seznamu opráv je vidět, že APEXový team v Oraclu pořádně zabral.

Více

Pokrok v pátrání po Oracle Czech User Group

Jak jsem se nedávno zmínil, zahájil jsem pátrání po Oracle Czech User Group. Dnes se mi podařilo získat na FELu kontakt, který by mě měl dovést v mém pátrání dál.

Více

ISMS – Interní auditor

 

V minulém týdnu jsem v poště našel dlouho očekávanou obálku ze Slovenska. Po absolvovaní kurzu pro interní auditory, organizovaném slovenskou pobočkou belgické firmy Vincotte jsem obdržel certifikát interního auditora Systému Manažérstva Informační Bezpečnosti, známeho pod zkratkou ISMS. 
Více

Oracle SQL Developer Data Modeler uvolněn pro vývojáře jako free aplikace

Dobrá zpráva přišla tento týden z OOW v San Franciscu pro nás, vývojáře Oracle databázi. Oracle SQL Data Modeler byl uvolněn pro vývojáře jako free aplikace.

Více

Oracle Czech User Group

Mnoho APEXových vývojářů prezentuje svoje zkušenosti s vývojem aplikací v APEXu na různých konferencích a setkáních v rámci některé z Oracle User Group např.

Více

Nová verze APEX 4.0 uvolněna

Včera byla uvolněna dlouho očekávaná nová verze APEX 4.0, kterou si můžete stáhnout z OTN.

Více

Přehled změn APEXu 4.0

Přední celosvětový APEX vývojář a konzultant Dimitri Gielis zveřejnil na svém blogu přehled nových prvků v APEXu 4.0.

Více

Apex vs. Symfony

V posledních dnech jsem pracoval na projektu Zoot, který se psal v prostředí PHP/MySQL s využitím MVC frameworku Symfony. Do těchto technologií jsem byl dotlačen klientem a spoludodavatelem, takže nebyla možnost využít prostředí APEXu, které by se z povahy projektu pro mě hodilo více.

Více

Přehled technologií na kterých provozujeme APEX Hosting

Dnes bych zde chtěl popsat technologie, na kterých provozujeme APEX Hosting.

Více

Přehled nabízených služeb spojených s Apex hostingem

Dnes bych vám rád alespoň heslovitě představil možnosti a služby, které jsou přímo spojené s hostingem na platformě Oracle Application Express (Apex Hosting).
Více

APEX Hosting – únorové novinky

Pro snadný přehled nabídek spojených s APEXem jsme pro vás připravili stránky, kde naleznete informace o našich hostingových balíčcích a dalších službách, které jsou přímo spojené s vývojem a provozem aplikací na platformně Oracle APEX. 

Více