Přehled technologií na kterých provozujeme APEX Hosting

Dnes bych zde chtěl popsat technologie, na kterých provozujeme APEX Hosting.

V tabulce je soupis verzí základních technologií použitých pro provoz hostingu:

Databáze: Oracle Database 10g Express Edition Release 10.2.0.1.0
Application Express: 3.1.00.09
JasperServer: 3.5.0
Server OS: Debian ver. 4.0

Nová verze APEXu (4.0) bude nasazena na server po jejím oficiálním zveřejnění a po otestování migrace všech hostovaných aplikací. Proces migrace bude probíhat v průběhu celého roku 2010.

Všechny obrázky a javascriptové knihovny je možné ukládat do APEXu, ale také je možné si objednat prostor pro hostování statických knihoven a obrázků s FTP přístupem. K takto uloženým datům je možné přistupovat pomocí domény 3. řádu z APEX aplikací.

Pro přístup k databázovým objektům je možné plně využít prostředí APEXu. Připojení k databázi pomocí software třetích stran (PL/SQL Developer, TOAD a pod.) není povoleno.

Pro dynamicky generované PDF, XLS, DOC a jiné reporty je možné využít integraci open source reportovacího systému Jasper Server.

Všechny aplikace běží na samostatné doméně. Směrování domén je zabezpečeno pomocí APACHE 2.0. V budoucnosti plánujeme přechod na Oracle APEX Listener. O jeho nasazení budeme včas informovat.

Připojení k databázi z jiných scriptovacích jazyků není podporováno. V případě zájmu o využití databáze Oracle z prostředí PHP 5 jsme ochotni jednat o podmínkách provozu jednotlivě.

Kamil Schvarcz

jednatel, zakladatel společnosti, senior programátor, školitel

Subscribe
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments