O nás

Od roku 2007 vytváříme webové aplikace. Opíráme se o technologii Oracle Application Express (APEX), který poskytuje efektivní nástroj od malých interních aplikací až po korporátní řešení šité na míru potřebám klientů. Podívejte se na vybrané případové studie.

Pracujeme s chutí. Ve spojení se známými přednostmi Oracle databáze, jako je stabilita, bezpečnost, robustnost, výkon, máme v rukách nástroj, kterým dokážeme vytvářet přirozeně inteligentní webové aplikace.

Žádná z ran, které nevystřelíte, neskončí v brance.

Wayne Gretzky

Slovo zakladatele

Ing. Kamil Schvarcz

Jako architekt APEXových aplikací se věnuji vývoji v APEXu už od roku 2007. Tehdy se změnil můj pohled na vývoj a prototypování webových aplikací – dnes už vím, u které části aplikace se můžu spolehnout na kvalitní framework a čemu věnovat energii při návrhu a kódování.

Jsem hrdý na svůj tým a na to, co jsme dokázali.

Osobně garantuji, že použitím APEXu budou vyvinuté aplikace svým uživatelům umožňovat mnohem víc pohodlí při každodenní práci.

Milníky

Jak se odvíjel náš příběh

 Oracle Application Express – První edice HTML DB 1.5.

 QuickCode s.r.o. – Kamil Schvarcz zakládá společnost QuickCode a primárně se soustředí na vývoj webových aplikací pomocí technologie Oracle APEX.
 APEX 3.0 – Flash grafy, PDF tisky, Access migrace.

APEX 3.2 – Možnost překlopení Oracle Forms do APEXu.

Vlastní produkty a certifikát kvality – Na trh uvádíme aplikace QuickOffers a Guliver. Získáváme certifikát ISO 27001.
APEX 4.0 – Websheets, dynamic actions, plugins, team development.

Oracle Partner – Naše společnost se stává certifikovaným Oracle Partnerem.

APEX 4.2 – podpora mobilních zařízení a HTML5, velký rozvoj tzv. Packaged Apps

APEX 5.0 – Universal Theme, Page Designer, 126 konzultačních firem a 32 knih. Technologie APEX se stává nejrychlejší cestou do cloudu.
APEX Day 1.0 – Organizujeme první setkání vývojářů a nadšenců pro technologii APEX (70 účastníků).
Translate APEX – aktivně připravujeme českou a slovenskou mutaci překladu APEXu.

APEX solutions s.r.o. – Společnost QuickCode s.r.o. se mění na APEX solutions s.r.o. a vedle Pražské pobočky otevíráme další v Bratislavě.
APEX Day 2.0 – Po úspěšném prvním ročníku APEX Day organizujeme druhé setkání vývojářů.

APEX solutions s.r.o. – Rozšiřujeme náš tým o nové vývojáře a stěhujeme společnost do větších prostor na pražském Smíchově.

APEX 18.1 – Oracle mění logiku názvosloví (číslování) svých produktů a namísto ohlášeného APEX 5.2 přichází APEX 18.1. Kromě již zaběhlých funkcí objevujeme nové možnosti vytváření obrazovek, využití Oracle JET atd. Kromě jiného se z Universal Theme stává plně responzivní a soběstačný prvek, pro mobilní zařízení nezávislý na jQuery Mobile.
Oracle Database 18c – Vedle APEXu se novému pojmenování nevyhla ani samotná databáze. Krom spousty nových a velice zajímavých vlastností je jedním z nejsledovanějších kroků uvedení právě Express Edition (XE), která s trochou nadsázky dokáže obstojně zastoupit i Enterprise edice. Její největší limitace pak zůstávají převážně na hardware.

APEX 19.1 – 31. března je ohlášena veřejná dostupnost nové verze APEXu. Obsahuje novější verzi Oracle JET, vývojáři z testu oblíbený „Dark mode“, nebo třeba nový data splitter, díky němuž si APEX sám poradí s XLSX soubory bez předchozí konverze do CSV, …