Klient - JOB AIR Technic

Rozšíření možností interního systemu

Společnost JOB AIR Technic a.s. je členem průmyslové skupiny CZECHOSLOVAK GROUP a její divize CSG Aerospace a specializuje se na letecké služby, konkrétně na údržbu a opravy letadel. Disponuje jedním z největších hangárů na údržbu letadel ve střední a východní Evropě s moderně vybaveným zařízením pro údržbu 2 wide-body nebo 8 narrow-body letadel. Zabývá se širokým spektrem činností souvisejících s technickou údržbou letadel, od pravidelných kontrol a servisních prohlídek po komplexní opravy a modifikace. Společnost JOB AIR Technic a.s. se primárně zaměřuje na údržbu velkých dopravních letadel typu Airbus A320 či Boeing B737 včetně všech jejích výrobních variant.

 

 

Domů

Když stávající systém potřebuje zlepšení

Společnost JOB AIR Technic a.s. využívá informační systém Quantum Control, komplexní ERP systém navržený speciálně pro letecký průmysl a oblast MRO. Tento systém pokrývá rozličné operace od zásobování až po plánování údržby a správu financí. Architektura a licenční schéma IS Quantum odpovídá době vzniku a přístup k datům pro třetí strany, podpora práce z mobilních zařízení, vzdálené přihlašování a další operace, považované v dnešní době za obvyklé, nelze doplnit bez zásadní a nákladné modernizace.

Po  přistavení letadla a diagnostice problémů často vzniká potřeba dalších  neplánovaných oprav a ty vyžadují schválení časové náročnosti oprav a současně zajištění potřebného materiálu. To vše vyžaduje přímou komunikaci se zákazníkem. Sdílení údajů bylo díky výše uvedeným omezením IS závislé na sdílení excelových tabulek a reportů e-mailem, což byl časově náročný proces pro zodpovědné pracovníky administrativních oddělení.

Proces  schvalování nákladů spojených s údržbou byl neefektivní a pomalý, s rizikem chyby. Vzájemná komunikace prodlužovala proces objednání potřebných náhradních dílů. Pro pracovníky obchodního oddělení bylo náročné získat kompletní podklady pro zaslání vyúčtování.

 

 

Zadání bylo umožnit přístup ke stavu zakázky v reálném čase interním i externím uživatelům. Poskytnout obchodnímu oddělení přístup k potřebným dokladům a zrychlit tak vyúčtování celé zakázky.

Návrh řešení

Naše řešení spočívalo ve vývoji aplikace na bázi PWA (Progressive Web App), která klientům JOB AIR Technic a.s. umožňuje online sledování a schvalování jednotlivých oprav na letadlech či letadlových celcích. Synchronizace on-premise databází s cloudovým systémem je klíčovou součástí aplikace, kterou jsme vyvinuli v Oracle Cloudu. Pro stavbu aplikace jsme použili databázi IS Quantum, fungující na platformě Oracle.

Výsledný stav

Výsledkem je nový doplňkový systém, který bez nutnosti složité a nákladné modernizace IS umožňuje sledovat jednotlivé náklady spojené s opravami závad, které jsou identifikovány během plánované údržby letounu.

Aplikace, kterou jsme vytvořili, zefektivnila proces schvalování a umožnila obchodnímu oddělení přímou komunikaci se zákazníkem na téma víceprací.

Výhody vyvinuté aplikace:

  • Aplikace zpřístupňuje data v reálném čase, což výrazně zlepšuje spokojenost klientů s průběhem servisní zakázky
  • Klienti mají lepší finanční kontrolu a přehled nad celým průběhem opravy
  • Aplikace umožňuje klientům sledovat náklady spojené s jednotlivými opravami a zahrnuje komunikační platformu pro snadné schvalování a řešení dotazů
  • Synchronizace on-premise databáze s cloudovým systémem zvýšila bezpečnost dat - v případě lokálního selhání infrastruktury mohou klienti rychle obnovit svou činnost a minimalizovat potenciální ztrátu dat
  • Aplikace je dostupná jako Progressive Web App (PWA), což znamená, že klienti mají plnohodnotný přístup přímo v prohlížeči bez potřeby stahování, s možností fungování online i offline
  • PWA ukládá data v mezipaměti prohlížeče, což umožňuje přístup k obsahu i bez internetového připojení a zároveň vyžaduje HTTPS pro zabezpečenou komunikaci a ochranu citlivých informací
Services provided: 

Hosting

Ak potrebujete k vašej novej aplikácii hosting, sme pripravení. Všetky samozrejmosti ako pravidelné zálohovanie, monitorovanie databáz, JasperServer pre dynamický reporting, prístup FTP vám pripravíme presne podľa vašich potrieb

Perex: 

Postaráme o nepretržitý chod vašich aplikácií. Zabezpečíme komplexnú škálu s fungovaním vašich aplikácií.

Logo: 

Integrace systémů

Využíváte několik navzájem nepropojených aplikací a systémů? CRM, ERP, účetní systém, internet banking a k tomu pár vlastních aplikací? Zobrazení dat se stává čím dál tím větším problémem a vývoj každého systému stojí nemalé prostředky. Nejrychlejším a nejefektivnějším řešením je aplikace, která všechny systémy propojí.

Perex: 

Spojíme vaše existující softwarové řešení jako Pohoda, SAP, ERP, GOLD, banku do jedné aplikace.

Logo: 

IT konzultace

Rozhodujete se o dlouhodobé IT strategii pro vaši společnost? Potřebujete analýzu a pomoc při vypracování zadání na nový komplexní systém? Nebo se chcete jen nezávisle poradit? Neváhejte se na nás obrátit. Rádi pomůžeme a podělíme se o naše zkušenosti z desítek různých projektů pro mezinárodní korporace i menší lokální startupy.

Perex: 

Díky dlouholetým zkušenostem vám pomůžeme identifikovat nedostatky a navrhnout optimální řešení.

Logo: 

Oracle Cloud

Elegantné a bezpečné riešenie pre vašu aplikáciu je Oracle Cloud. Budete prekvapení podmienkami a možnosťami, ktoré Oracle v svojich cloudových riešeniach má pripravené. S nami získate cloud šitý na mieru vašej spoločnosti.

Perex: 

Riešenie pre tých, ktorí si vyžadujú vyšší výkon, nižšie náklady a jednoduchú migráciu do cloudu.

Logo: 

Penetrační testy

Penetrační testy vám dají informace o zranitelných místech, chybách v konfiguracích a kódech použitých v aplikacích. Jako specialisti na technologii Oracle Application Express víme o typických problémech při psaní aplikací a provozování aplikací v tomto frameworku. Pro ověření bezpečnosti Vašich aplikací a systému využijeme metodologii OWASP, která popisuje základní zranitelnosti webových aplikací.

Perex: 

Poskytneme Vám informace o zranitelných místech, chybách v konfiguracích a kódech použitých v aplikacích.

Logo: 

Podpora aplikací

O námi vyvinuté aplikace se rádi postaráme. Rozsah a intenzita záleží na klientovi. Úroveň servisu přizpůsobíme podle potřeb. Pokud jste zdědili starší Oracle APEX aplikace, zvládneme i je.

Perex: 

Klientům poskytujeme všechny výhody podpory, která je pro firmy nejen efektivní, ale i finančně výhodná.

Logo: 

Školení

Jak funguje ORACLE APEX? Jak vytvořit svoje první aplikace? To vše se naučíte během našich školení, kde vám na praktických úlohách ukážeme, jak funguje vývojové prostředí ORACLE APEX. Získáte základní vědomosti o architektuře, nástrojích a postupně se naučíte vytvářet svoje vlastní aplikace.

Perex: 

Získáte základní vědomosti o architektuře, nástrojích a postupně se naučíte vytvářet svoje vlastní aplikace.

Logo: 

Vývoj aplikací

Trápí vás vysoké náklady na administrativu? Nestíháte? Narůstá vám chybovost? V tom případě je nejvyšší čas na digitalizaci procesů. Pomůžeme vám se zadáním a místo nekonečných analýz vám co nevidět ukážeme první prototyp vaší nové aplikace.

Perex: 

Vytváříme moderní a bezpečné aplikace pro různá zařízení a platformy, které digitalizují vaše procesy.

Logo: 

CZ_Job Air Technic

Rád bych vyjádřil velkou spokojenost s IT společností APEX Solution, která pro společnost Jobair Technic vyvíjí řešení na míru zaměřené na zjednodušení fakturace a zlepšení komunikace se zákazníky. Spolupráce s APEX Solution je výjimečná díky vysoké míře kooperace. Vývojáři nejenže plní zadané úkoly, ale aktivně přinášejí inovativní nápady a myšlenky do celého vývojového procesu. Tento proaktivní přístup vede k efektivní diskusi, šetří čas a eliminuje nedorozumění. APEX Solution vyniká odborností, profesionalitou a flexibilitou. Jejich schopnost přizpůsobit se našim specifickým požadavkům a poskytovat cenné konzultační služby výrazně zlepšila naše interní procesy. Doporučujeme APEX Solution každé společnosti, která hledá spolehlivého a inovativního partnera pro vývoj IT řešení na míru.
Jan Krystyn, Continuing Airworthiness Manager